Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Жіночий монастир Преподобного Лаврентія Чернігівського у селі Вересоч

Це єдиний монастир на території Куликівської громади.

Розташований на великій території та завжди відкритий для гостей.

У Вересочі у 1990-х роках було закинуто і доведено до стану руїн корпуси сільської лікарні.

Колишній медсестрі лікарні тричі почувся голос Богородиці зі словами «Тут буде монастир». Відомості про це стали відомі священику з Чернігова, уродженцю Вересочі Іоанну Фесику. За сприяння тодішнього митрополита Чернігівського РПЦ Антонія Вакарика взято у найм на 20 років (згодом було ухвалене рішення про довічне користування) руїн лікарні для будівництва скиту.

Засновниками скиту стали настоятель Троїцького собору Чернігова протоієрей Іоанн Фесик та черниця Нонна (Малайа).Разом із ними 14 травня 2001 року у скит перейшли черниця та чернецтво.послушниця. Згодом прийшло ще 4 послушниці. 2001 року скит було освячено, перші послушниці пострижені у чернецтво.

Впродовж 2001-2002 років силами солдатів, студентів, ченців та жителів Вересочі було очищено від сміття та відремонтовано колишні лікарняні корпуси. У першу чергу було обладнано кімнати для келій, згодом підведено газ, пробурено свердловину.

У 2002 році була побудована літня трапезна, продовжувався ремонт основного приміщення, в якому розмістився храм і келії.

27 грудня 2002 року Священний Синод РПЦ в Україні призначив чорницю Нонну Малуйунастоятелькою монастиря Преподобного Лаврентія Чернігівського. 31 січня 2003 року монастир офіційно зареєстровано. 19 квітня 2003 року настоятелькавозведена у сан ігумені.

2006 року у монастирі жило вже 11 черниць та 9 послушниць. 2013 року у монастирі живуть 23 черниці та послушниці.

Монастир має 12 га землі та власне господарство: худобу, птицю, пасіку та теплиці.

Богослужіння проходять у храмі Преподобного Лаврентія Чернігівського.

У грудні 2012 року було завершене будівництво нового храму ікони Божої Матері, а 11 січня 2013 року храм було освячено.

Посилання на Гугл-мапи:

https://goo.gl/maps/ENajszw1FYChjkqNA