Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

За чисте довкілля

     З приходом весни, традиційно, у населених пунктах прийнято впорядковувати територію біля своїх осель. З метою поліпшення стану довкілля, а саме: озеленення, очищення водних джерел, упорядкування сміттєзвалищ, приведення в належний санітарний та естетичний стан парків, скверів,  дитячих, спортивних та господарських майданчиків, очищення від побутового сміття  прилеглої території оголошуємо місячник весняної екологічної толоки у закладах освіти та культури громади з 01 по 30 квітня 2021 року.   

      Нехай чистота та охайність стануть нашою доброю звичкою. Населені пункти нашої громади потерпають від того, що наші співгромадяни часто кидають сміття прямо під ноги: пакування від морозива, чипсів чи сухариків, пачки від цигарок, тощо та  вивозять сміття в придорожні лісосмуги.

      Квітучі дерева, доглянуті будівлі, чисте повітря, прибрані вулиці та парки – мінімум, потрібний, щоб пишатися своїм населеним пунктом і насолоджуватися  життям у ньому.

      Навіть найменша дрібничка, зроблена у цьому напрямку кожним мешканцем села,    принесе суспільну користь і зробить наше довкілля ще кращим.

І, навпаки, кожен кинутий під ноги недопалок – краплина, з якої збирається море сміття.

У 2021 році Міжнародний день лісів проходитиме під гаслом «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту». Головним заходом Акції є створення нових насаджень. Участь у цьому заході передбачає висаджування дерев, кущів на території закладів освіти та культури, у парках, скверах, біля ставків, у лісництвах, що дозволить кожному учаснику зробити особистий  внесок у створення зеленого оберегу планети.

         Слід звернути увагу, що під час випалювання сухої трави та рослинних залишків  весною повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. У повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають захворювання  дихальних шляхів,  можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних хвороб.

         13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).

       Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:

- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);

- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Приєднуйтесь до руху за чисте довкілля! І пам’ятаймо, не лише в дні екологічних акцій, але й щодня народну мудрість: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

Закидана криниця сміттям

 

Таким сміттям засіяні вулиці та парки нашої грамади

 

           Відповідно до листів Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 22.09.2020 № 06-14/2852 та № 06-14/2853 «Про Міжнародний день чистих берегів» та «Всесвітній день моніторингу води» інформуємо, що у вересні світова спільнота відзначає екологічне свято – Міжнародний день чистих берегів та Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), у рамках якого на берегах водойм організовуються масштабні прибирання з залученням громади, студентської та шкільної молоді. У зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, цьогоріч усі заходи будуть проводитися з карантинними обмеженнями та без залучення широких верств населення.     

        Однак, для привернення уваги до проблеми засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, підвищення екологічної свідомості молоді, популяризації важливості моніторингу вод, його соціальну значимість Державним агентством водних ресурсів України створено тематичний відеоролик

«Я Прибрав – Твоя Черга 2020».

     Пропонуємо переглянути відеоролики, які розміщено на YouTube каналі Держводагентства та Fasebook, на годинах спілкування, під час проведення екологічних заходів, бесід серед учнівської молоді.

Посилання на відеоролики:

https://www.facebook.com/watch/?v=2075110599392974

https://www.facebook.com/watch/?v=486619811875503