Колективи громади, яким присвоєно звання "Народний"
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР «ЛЬОНОК»
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЦЕНТР КУЛЬТУРИ, ДОЗВІЛЛЯ І ТВОРЧОСТІ» КУЛИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Народний аматорський хор «Льонок» був створений в 1956 році. Звання «народний аматорський» колектив здобув у 1970 році. Остання дата підтвердження звання 2019 рік.
Колектив веде широку концертну діяльність. Найбільш пам’ятною подією для колективу був запис на телепередачі «Фольк music» на Першому-UA в 2017 році (етери присвячувались Дню Конституції та Дню Незалежності), куди був запрошений народною артисткою України Оксаною Пекун.
Також «Льонок» брав участь у фестивалі-конкурсі «Відродження українського села» с. Піски Бахмацького району, де зайняв почесне 1 місце.
9-11 серпня у місті Чорноморську проходив ХІІІ Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва імені Юрія Штельмаха «Серпневий заспів», в якому взяли участь 32 аматорські хорові колективи з усіх куточків України. Серед відзначених учасників і хор «Льонок», який посів ІІІ місце, нагороджений Дипломом та пам'ятним подарунком.
27 травня 2018 хор «Льонок» взяв участь у фестивалі хорового мистецтва ім. Анатолія Авдієвського «Пісня над Дніпром», який проходив на співочому полі в Києві і був приурочений Дню міста.
Другий рік поспіль хор «Льонок» виступає в Чернігівському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей з новорічною програмою та обрядом «Коза».
6 жовтня 2019 року хор «Льонок» взяв участь у Покровському ярмарку, який традиційно проходить у Ніжині. Колектив виступав з 30-хвилинною програмою на трьох різних сценах.
Хор бере активну участь у всіх заходах, які проводить ЦКДТ, зокрема інноваційних. Має свої віншувальні програми до Великодня та Нового року.
За 2019 рік хор зробив 11 виїзних концертів з пісенно-театралізованою програмою «Паті в Одарки на хаті».
2020 рік – участь у дистанційному фестивалі хорового мистецтва ім. А. Авдієвського «Пісні над Дніпром».
Вік учасників від 29 до 72 років.
Колектив згуртований, дружний, має свої традиції, користується популярністю в громаді та знаний за її межами.
З 01 жовтня 2020 року керівником колективу є досвідчений музикант, автор пісень та аранжувальник Анатолій Бобен ь.
Детальна інформація: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022127073186
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОЇ ПІСНІ «ВЕСЕЛИНКА»
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЦЕНТР КУЛЬТУРИ, ДОЗВІЛЛЯ І ТВОРЧОСТІ» КУЛИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Ансамбль народної пісні «Веселинка» був створений у 1985 році. Звання «народний аматорський» колектив отримав у березні 2005 року. За цей період проведена велика репетиційна та концертна діяльність. Остання дата підтвердження звання 2019 рік.
Колектив «Веселинка» - учасник всіх творчих звітів громади, неодноразово брав участь в обмінних концертах, зокрема в м. Козелець, смт Ріпки. Свій творчий доробок колектив декілька разів представляв на Миколаївському ярмарку в Коропі, достойно представляв Куликівщину на регіональних заходах в Чернігові, Ніжині, Березне, Прилуках.
На рахунку ансамблю участь у культурно-мистецьких заходах в Чечерському районі Гомельської області, де разом з білоруськими колегами проведено ряд спільних концертних програм, та участь у фольклорному святі в маєтку Моосте та концертних програмах до Дня міста Пилва в Естонії.
Колектив з року в рік проводить активну концертну діяльність за межами громади. Він неодноразово презентував творчі програми на Міжнародному фестивалі національних культур «Поліське коло», був учасником культурної програми на Міжнародному інвестиційному форумі в м. Чернігові, брав участь у V обласному фольклорному фестивалі-конкурсі ім. В.Полевика в м. Сновськ та с. Займище (Диплом І ступеня). В 2019 році був учасником фестивалю української пісні і танцю ім. Г.Верьовки.
Нині в репертуарі колективу кілька десятків різнохарактерних творів. Це українські, білоруські народні пісні та їх обробки, обрядові пісні. На святі селища в 2019 році колектив презентував авторську пісню «Куликівка моя» (музика керівника ансамблю Віктора Снопка)
Ансамбль є постійним учасником багатьох заходів, в т.ч. інноваційних програм, які проводяться в Центрі культури, дозвілля і творчості, а також здійснює виїзні виступи в межах громади. Колектив відрізняється продуктивною спроможністю: в його творчій історії знані 8 різнотематичних виступів за місяць.
Керівник колективу Снопок Віктор Євгенович, активно працює в напрямку розширення жанрових можливостей ансамблю, поповнення виконавського складу колективу та підвищення творчої майстерності.
Матеріальною базою колективу є комплект сценічних українських костюмів, баян, сопілка, тамбурин, шумові інструменти, контрабас. Керівник плідно працює над покращенням матеріальної бази.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ «КАЛИНОВЕ НАМИСТО»
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «КЛАДЬКІВСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ» КУЛИКІВСЬОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Колектив «Калинове намисто» був створений у 2008 році. До його складу увійшли талановиті й закохані в пісню самодіяльні артисти.
Назву обрали не випадково. Калина – один із символів України, символ її нелегкої, але героїчної долі. Це уособлення краси та світлого кохання.
Намисто, як одне з найдавніших прикрас, одягали дівчата поверх вишиванки, яку вони власноруч вишивали. Воно дещо нагадувало собою червоні ягоди калини та підкреслювало дівочу вроду. У назві ансамблю «Калинове намисто» це ще й певна символізація того пісенного репертуару, що виконується, бо він як намисто, в якому кожна пісня, як намистина нанизується одна за одною.
Метою колективу є відродження культурно-мистецьких традицій села, як важливого осередку культури України.
Своїм завданням колектив ставить реалізацію культурної політики держави, популяризацію української пісні, здійснення просвітницької діяльності серед широких верств населення, розкриття власного художньо-творчого потенціалу.
Репертуар колективу складають українські народні пісні, їх обробки та аранжування. Колективом виконуються твори сучасних українських композиторів та твори, що вже стали класичними. Це пісні О. Білаша, П. Майбороди, І. Шамо, обробки М. Леонтовича, К. Стеценка та ін. Особливе місце у репертуарі займають пісні, що записані у с. Кладьківка.
Незмінним керівником ансамблю є ДВОРНИК Юрій Феодосійович, який працює з колективом з моменту його створення.
Юрій ДВОРНИК – випускник музично-педагогічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. На сьогодні є доцентом кафедри інструментально-виконавської підготовки, кандидатом педагогічних наук. Викладає аранжування, музичну інформатику та основи звукорежисури. Є автором пісень, аранжувань, серед яких частина увійшла до репертуару ансамблю «Калинове намисто».
Колектив неодноразово брав участь у заходах різного масштабу. У його творчому доробку участь у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних фестивалях і конкурсах. Поїздка у зону АТО, де відбулися концерти перед воїнами (м. Мар’їнка, м. Курахово). Виступи у Ніжинському міському центрі соціальних служб та в Територіальному центрі для одиноких непрацездатних громадян (с. Орлівка). Колектив є постійним учасником Дня села, Свята Івана Купала, Ніжинського Покровського ярмарку (с. Кладьківка, с. Степанівка, м. Ніжин), бере участь в усіх заходах, що проводяться у с. Кладьківка та Куликівській громаді тощо.
Колектив став лауреатом таких фестивалів, як «Поліське коло», фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика, «Народні скарби Куликівського краю» тощо. Сьогодні колектив будує нові творчі плани і не зупиняється на досягнутому.
Відзнаки та нагороди колективу:
- Лауреат Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло» (м. Чернігів, 2015, 2016, 2017 рр.);
- Дипломант ІІІ Всеукраїнського фестивалю «Відродження українського села, його духовності і культури» (с. Піски, 2016);
- Дипломант VІІІ обласного фольклорного фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика (м. Сновськ, 2018 р.);
- Дипломант Відкритого фольклорного фестивалю «Народні скарби Куликівського краю» (2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр.);
- Диплом Куликівської районної державної адміністрації за участь у святі «Куликівські обжинки» (2008, 2012, 2013 р.);
- Грамота Куликівської районної державної адміністрації за краще музичне оформлення свята «Куликівські обжинки» (2014 р.);
- Грамота Ніжинського міськвиконкому за участь у Покровському ярмарку (м. Ніжин, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр.);
- Грамота Ніжинського міськвиконкому за виступ колективу у в зоні проведення АТО (м. Курахово, 2016 р.).
- Грамота Ніжинського міськвиконкому за участь у святі Івана Купала (м. Ніжин, 2015 р.);
- Грамота Степанівської сільської ради за участь у проведенні Дня села (2015 р.).
- Диплом IX обласного фольклорному фестивалю-конкурсу ім. В. Полевика, який відбувся в м. Сновськ та с. Займище Сновської об’єднаної територіальної громади (2019 р.)
- Міжнародний мультижанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «MAGNIFIQUE PARIS». Звання «Золота зірка фестивалю» (листопад, 2020р.)
- Міжнародний онлайн-конкурс «Джерело надій» (м. Київ), 1 премія (жовтень, 2020р.).
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ЛЬОНОК»
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЦЕНТР КУЛЬТУРИ, ДОЗВІЛЛЯ І ТВОРЧОСТІ» КУЛИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Ансамбль танцю «Льонок» створений у 1976 році, звання «народний аматорський» присвоєно у 1977 році. Остання дата підтвердження звання - 2019 рік.
Направленість колективу - народна хореографія.
За останні роки існування проведена велика репетиційна та концертна діяльність, поновився виконавський склад.
Протягом існування колектив співпрацював зі співочими народними аматорськими колективами. Завдяки такій співпраці були створені кілька вокально-хореографічних композицій, проведені спільні концерти.
За останні роки ансамбль танцю «Льонок» брав активну участь у більшості заходів Центру культури, дозвілля і творчості, був учасником концертних програм на запрошення освітніх закладів Куликівки та сільських будинків культури.
Виступи ансамблю стали окрасою таких масових мистецьких заходів громади, як:
- концертна програма до Дня закоханих «З любов’ю… про любов»,
- святкова програма в народних традиціях «На Івана, на Купала»,
- святкова програма до Дня працівників освіти,
- концертна програма «Рік старий минає!»,
- інноваційна програма до Дня закоханих «Під знаком купідона»,
- концертна програма «Музичний провесень».
За період обмеженої концертної діяльності було створено буклет колективу.
У репертуарі колективу близько 20-ти народних танців та вокально-хореографічні композиції.
Музичний супровід: фонограма.
Матеріальна база колективу: 2 комплекти народних костюмів, 1 комплект купальських спідниць, 1 комплект взуття, 1 комплект білих суконь, 2 комплекти застарілих костюмів.
Керівник колективу Войтович Анна Олександрівна.