Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Туризм

       Куликівський район має всі можливості для розвитку туризму завдяки вдалому поєднанню як природних, так і історико-культурних туристичних ресурсів. Природні передумови розвитку туризму це мальовничі ландшафти, ліси та озера, річка Десна – все це створює сприятливі умови для організованого туризму, екскурсій та відпочинку.
      На території району налічується 2 музеї, 76 пам'яток археології, 63 пам’ятки історії та монументального мистецтва. 
      Цікавими туристичними об’єктами району є Куликівський краєзнавчий народний музей, де зібрано більш ніж три тисячі експонатів та Ковчинський історико - краєзнавчий зразковий музей, де знаходяться матеріали про уродженку села Л.П.Деполович, відомого в Україні педагога - методиста початкової освіти, автора «Букваря», який витримав 19 видань.
     Значну роботу по розвитку краєзнавчого, дитячого, оздоровчого, спортивного, екскурсійного та дозвіллєвого туризму проводить туристичний клуб «Вогнище». На його базі відкрито музей історії туристичного клубу «Вогнище».
      Для любителів релігійного туризму в районі існує цілий ряд цікавих об’єктів. Так, в с. Вересоч діє жіночий монастир Преподобного Лаврентія, де створенні умови для перебування та проживання паломників. В Куликівці розташована найдавніша церковна споруда району - Архістратиго - Михайлівський храм, побудований в кінці XVIII століття. Цікаві історичні події пов’язані з Троїцькою (с.Виблі) та Свято-Миколаївською церквами      (с. Салтикова Дівиця). 
      Основним туристичним об’єктом району сьогодні є річка Десна, на березі якої розміщені численні бази відпочинку, дитячий оздоровчий табір «Деснянка», приватна база відпочинку «Богдан», конюшня «Стара пристань»(с. Кладьківка), база відпочинку «Зачарована десна»(с. Ковчин), приватна база відпочинку «Геолог» (с. Кладьківка).
     На сьогоднішній день, для задоволення потреб відвідувачів та туристів розроблені пішохідні, автомобільні та водні туристичні маршрути, що включають цікаві туристичні об’єкти та найкрасивіші куточки природи в районі. Так, для любителів водних походів на байдарках розроблений маршрут по річці Десна від с. Велике Устя Менського району до с. Ковчин Куликівського району, туристично-краєзнавчий маршрут «По краю Куликовому», ознайомчий туристичний маршрут «Куликівщина запрошує» та туристичний маршрут для любителів релігійного туризму «Духовні святині Куликівщини».
      У смт Куликівка функціонує садиба сільського зеленого туризму «Червона калина». Тут є можливість відвідати сауну, відчути дію оздоровчого масажу, отримати здорове харчування та поспілкуватись за чашкою духмяного чаю.