Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Свято-Миколаївський храм у селі Салтикова Дівиця

У центрі села Салтикова Дівиця розміщено Свято-Миколаївський храм, який привертає увагу своєю архітектурною довершеністю, красою і величчю кожного, хто відвідує село.

У 1766 році на території Салтикової Дівиці діяло 5 церков: Успенська, Миколаївська, Михайлівська, Різдва Христового та недобудована церква Петра і Павла, при яких діяли школи. На сьогоднішній день в селі залишився лише Свято-Миколаївський храм.

Нова Миколаївська церква була збудована 1837 р. коштом парафіян та меценатів. Це була дерев’яна на кам’яному фундаменті. Але це була не новозбудована церква,  а придбана в селі Бурківка й перенесена до Салтикової Дівиці.

1898 року притч та парафіяни розпочали клопотання щодо будівництва нової Миколаївської церкви. Свої розрахунки та пропозиції щодо її будівництва у доповідній записці архітектор П. Вакуловський.

Креслення після розглядів були затвердженні й у 1899 році розпочалось будівництво пам’ятного храму з дерев’яними куполами.

Церква будувалась майже 10 років  і була освячена 27 жовтня 1908 року.

Саме при церкві місцеві діти отримували освіту. Так при Миколаївській церкві з 1876 року діяло народне училище. Станом на 1914 рік при Петро-Павлівській церкві діяла церковна школа грамоти, яка розташовувалась в будинку селянина Якова Товстухи. Навчалось в ній 4 хлопчики та 10 дівчаток.

Після реконструкції храму, завдяки благодійній допомозі уродженців Салтикової Дівиці, бізнесменів та меценатів братів Олександра та Віктора Трушів, було прибудовано велику дзвіницю, яка стрімко здіймається в небо.

Всередині храм також повністю оновлений, майстерно розписані стіни та стелі, величний позолочений іконостас та виглядають ошатно і пишно.

При Свято-Миколаївському храмі діє недільна школа.

https://www.facebook.com/groups/430238771494094

Посилання на Гугл карти:

https://goo.gl/maps/CHBnNREixdB467baA