Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Свято-Георгіївська церква

Згідно загального опису малоросії 1760 року село Дроздівка знаходилось при Близниці. В селі була церква і 116 козачих дворів. А відповідно до архівних документів у Дроздівці 1797 році була побудована дерев’яна Парасковіївська церква при якій відкрилось однокласне народне училище.

Один з братів Прокоповичів вирішив збудувати нову церкву. Жителі села вручну копали рови під фундамент. Цегельного заводу в селі не було, тому цеглу возили волами з Ніжина, а будували вручну всією громадою. Відкриття нової церкви відбулося у 1888 році, а дерев’яну Парафіївську розібрали і продали в Переходівку.

На будівництво церкви звезли стільки матеріалів, що багато з них залишилось невикористаними – і все те віддали на будівництво школи.

Повернення храму віруючим відбулося влітку 1989 року. З того часу не припинялися ремонт і оздоблення храму, а особливо з 1990 року, коли настоятелем в село Дроздівка був призначений протоієрей Іоанн Цап. За його настоятельства і при допомозі віруючих жителів села постійно проводиться робота: розпис стін, споруджується новий іконостас. У 2004 році побудовано біля храму капличку, на тому місці, де стояла стара церква, на великі свята там запалюють лампаду, і саме головне, що особливо прикрашає храм, – це побудова центрального купола. Прихожани з великою вірою в Бога відвідують храм, освячений на честь Святого великомученика Георгія Побідоносця.

 

Посилання на Гугл карти:

https://goo.gl/maps/nHD4Y7LsQkZFuGex7