Відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки
«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
вночі запалений, горітиме удень».
Леся Українка
25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження видатної української літераторки Лесі Українки.
Є люди, які живуть і після смерті. Це ті, чиї прижиттєві здобутки розуму й праці, чиї духовні осягнення стають необхідністю для кожного нового покоління їхнього рідного народу та приносять йому визнання серед інших народів світу. Весь світ тоді знає і вшановує їхні імена. До таких належить наша славетна поетеса Леся Українка. Незбагненними шляхами й стежинами народної пам’яті приходить вона до кожного українця ще змалечку, хоч не писала дитячих віршів. Вона творила літературу “не для дітей” – для українців, єдину для великих і маленьких. Мабуть тому, що сама в ранньому віці чистим дитячим серцем відчула Правду свого народу, за яку він змагався і терпів гоніння, яка породжувала героїв і таврувала зрадників та була мірилом честі і ганьби.
Леся Українка є витонченим майстром слова, а за духовною поставою і силою таланту - однією з найяскравіших поетес в літературі усіх народів.
Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури. Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя.
Заклади освіти громади активно долучилися до відзначення ювілейної дати та вшанування поетичної спадщини Лесі Українки. У освітніх закладах були організовані онлайн-виставки, лекції, години-присвяти, експозиції, що висвітлювали життя і творчість Лесі Українки. Також проводилися тематичні виховні та інформаційно-просвітницькі заходи: конференції, лекції, бесіди, години спілкування, літературно-музичні композиції, уроки поезії, подорож у минуле до часів Лесі Українки (фотоінтерпритація). Куди так і хочеться зазирнути! Міжнародний Інтернет-флешмоб «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…» #idudnauoa #lesiaukrainka150.