Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Куликівка святкує день вишиванки

Не дивлячись на дощову погоду, ранок в Куликівці 20 травня почався з заходу, який заряджає сонячним настроєм.

Для Куликівської громади вже стало традицією щороку у третій четвер травня відзначати разом з усією Україною Всесвітній день вишиванки.

Так і сьогодні, наша громада замайоріла різнобарв’ям українських вишиванок.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

ВИШИВАНКА – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День вишиванки відзначають не тільки в Україні, але й за її межами- українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Ґанок Центру культури, дозвілля і творчості перетворився на сцену біля якої було гамірно і весело.

У ході заходу присутні ознайомилися з історією виникнення свята, з легендою, яка розповідає звідки пішла традиція вишивання. Святковою окрасою свята стала виставка старовинного українського костюма, колишніх та сучасних рушників, серветок.

З великим задоволення присутні насолодилися танцювальним флешмобом від учнів 2-А класу Куликівської школи.

Музичною складовою стали виступи працівників, аматорів, дитячої вокальної студії «Фантазія»  Центу культури та учнів Куликівської мистецької школи.

Звичайно не обійшлося і без подарунків, які дісталися наймолодшому та найстаршому учасникам заходу, котрі в цей день були одягнуті у вишиті сорочки, родині, яка найчисельнішим складом завітала на свято у вишитому вбранні, присутнім, які прийшли на свято у вишиванках, створених своїми руками.

 

Ще однією складовою заходу було створення візерунку, очільниками старостівських округів та чолі з головою Куликівської селищної рали Юлією Постернак, який стане своєрідним символом Куликівського дня вишиванки.

Проведення такого свята продемонструвало, що всі жителі громади відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Вишиванка об’єднує громаду!     Об’єднує країну! Підкорює світ! Будьмо в тренді!

 

 

 « повернутися до списку новин