Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Ще раз про безпеку дітей на дорозі

Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода є найбільш поширеним видом дорожньо-транспортних пригод. ДТП за участю пішоходів відбувається переважно в темний час доби. Туман, дощ, світло фар зустрічних автомобілів роблять пішохода менш помітним навіть на освітленій вулиці.

Найпростіший спосіб зробити дитину видимою на дорозі – забезпечити її флікером (Флі?кери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають побачити пішохода в нічний час. Світло, що падає на флікер, відбивається у тому напрямку, звідки воно падає. Тому, навіть у тому випадку, коли людина рухається й повертається відносно джерела світла, флікер буде завжди видний (Вікіпедія)

 

Необхідність носіння світлоповертальних елементів у темний час доби закріплена законодавчо

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України постановою №1105 прийняв зміни до постанови №1306 від 10 жовтня 2001 р. «Про Правила дорожнього руху» та зобовязав пішоходів в темний час доби і в умовах недостатньої видимості носити світловідбиваючі елементи на одязі, світловідбивні жилети або світловідбиваючий одяг.

Зокрема пунктом 4.4. Правил дорожнього руху визначено, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

 

За інформацією, наданою керівниками закладів загальної середньої освіти Куликівської ТГ, переважна більшість школярів мають світлоповертальні елементи на своєму одязі та/або рюкзаках, зокрема:

Вересоцький ЗЗСО І-ІІІ ст. – 105 дітей (100%)

Горбівський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 126 дітей (92%)

Дрімайлівський ЗЗСО І-ІІ ст. – 35 дітей (78%)

Жуківський ЗЗСО І-ІІ ст. (філія Куликівського ЗЗСО І-ІІІ ст.) – 78 дітей (100%)

Ковчинський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 99 дітей (100%)

Куликівський ЗЗСОІ-ІІІ ст. – 439 учнів (68%)

Орлівський ЗЗСО І-ІІІ ст. – 87 дітей (100%)

С.Дівицький ЗЗСО І-ІІІ ст. – 79 дітей (86%)

 

Памятайте, що додаючи світлоповертальні елементи на одяг, ми на 85% знижуємо ризик потрапити в ДТП!

 

Потурбуйтеся про власну безпеку та безпеку своїх дітей!« повернутися до списку новин