Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Сертифікація педагогічних працівників 2022

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи). Для Чернігівської області – це 60 вчителів початкових класів.

Упродовж 4-17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації.

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів:

  • незалежного тестування учасників сертифікації;
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Сертифікація - відкритий професійний і чесний метод не просто пошуку та виявлення освітян з високим рівнем педагогічної майстерності, а спосіб розкрити їхній творчий потенціал, підтримати на державному рівні найбільш талановитих і вмотивованих.

Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримують щомісячну доплату у розмірі 20 % до посадового окладу пропорційно обсягу тижневого навантаження протягом дії сертифікату та можуть підвищити кваліфікаційну категорію, мають довести високий рівень педагогічної майстерності.

Сертифікація розкриває таланти, створює нові можливості для вчителів, які постійно працюють над вдосконаленням, саморозвитком, покращують, модернізують освітні методики і свої професійні якості.

Сертифікація як важливий елемент реформи Нової української школи перейде в базову, а згодом – і в профільну школу. Робота над цими питаннями триває, а нові можливості в оцінюванні власних професійних компетентностей мають отримати також і інші категорії педагогічних працівників: директори, вихователі ЗДО, педагогічні працівники інших закладів освіти.
« повернутися до списку новин