Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Куликівка Масницю святкувала!

Цього року в Куликівці вирішили повернутися до традиції відзначати Масницю. Про це свято знають практично всі. Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масниця є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем, а весь тиждень прийнято присвячувати підготовці до Великого посту. Так, у цей період уже не можна їсти м'ясо, але ще дозволяються молочні продукти та страви із них.

За традицією, Масний тиждень починається з понеділка і закінчується у неділю феєричним спалюванням опудала. Кожен день цього свята унікальний і наповнений глибоким змістом. В Куликівці народне гуляння проводилось у суботу 13 березня на площі селища.

Святкову атмосферу створювали аматорські колективи громади. Вони внесли яскравість і колоритність у свято, розважали гостей веселими піснями, запальними танцями та пригощали всіх охочих млинцями. Не менш цікавими для гостей свята були козацькі розваги, які зібрали навколо себе найактивніших. Для найменших жителів селища справжньою насолодою стали розваги з аніматорами Чернігівського театру ляльок. Також всі бажаючі мали нагоду прикупити собі смаколики від місцевих кондитерів, вироби місцевих майстрів, найяскравішим серед яких стали плетені з лози кошики від Володимира Лавринця з Грабівки.

Народне гуляння завершилось спаленням опудала. Вважалося, що разом зі спаленням люди позбавляються від всіх негараздів і напастей, які супроводжували їх у минулому. Попереду – весна, а з нею нові зустрічі й свята, сподівання, надії, задуми. По завершенні виступів творчих колективів усі разом спалили опудало зими та загадали бажання скорішого приходу весни та тепла, а ще миру на нашій рідній Україні.

Чекаємо на весну!

 « повернутися до списку новин