Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Організація харчування дітей у закладах дошкільної освіти громади

З метою врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти (постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», відповідно до якої з 01.01.2022 року будуть харчуватися і вихованці закладів дошкільної освіти.

Протягом 2021 року щокварталу у закладах дошкільної освіти громади проводився моніторинг виконання норм харчування.За дев’ять місяців 2021 року виконання норм харчування становило:

- по Куликівському ЗДО:

- у групах переддошкільного віку - 72%;

- у групах раннього віку – 80%.

- по сільських закладах дошкільної освіти у середньому – 81,3

Протягом 2021 року на 100% не виконувались норми з використання м’яса (78%), молока та кисломолочних продуктів (72,4), яєць (70,8%), масла вершкового (77,3%) та інші.

Невиконання показників споживання основних продуктів харчування дітьми пов’язане з підвищенням цін на продукти харчування, зі зміною меню, раціоном харчування, збільшенням вживання фруктів, овочів, молочних та інших продуктів. Зміни до меню також вимагатимуть перегляду розрахунків вартості дитячого харчування.

Рішенням сімнадцятої сесії восьмого скликання від 23 грудня 2021 року №512 «Про встановлення плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Куликівської селищної територіальної громади на 2022 рік з 01 січня 2022 року розмір вартості харчування однієї дитини на день у закладах дошкільної освіти при триразовому харчуванні на території Куликівської селищної територіальної громади (без урахування благодійної допомоги у натуральній формі) становить:

- для дітей віком від 1 до 4 років 30,00 грн (у 2021 - 27,50 грн), з них за рахунок відшкодування коштів із бюджету селищної територіальної громади 12,00 грн. та 18,00 грн за рахунок батьківської плати.

- для дітей віком від 4 до 6 (7) років – 40,00 грн (у 2021 - 36,30 грн), з них за рахунок відшкодування коштів із бюджету селищної територіальної громади 16,00 грн та 24,00 грн за рахунок батьківської плати.

- для дітей різновікових груп – 32,00 грн (у 2021 - 24,20 грн), з них за рахунок відшкодування коштів із бюджету селищної територіальної громади 19,20 грн та 12,80 грн за рахунок батьківської плати.

Встановлення плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Куликівської селищної ради за рахунок коштів селищного бюджету та батьківської плати становить:

- смт Куликівка: 40% – селищний бюджет,

      60% – батьківська плата;

- села:    60% – селищний бюджет,

  40% –батьківська плата.

 

Вищевказаним рішенням селищної ради встановлено, що безкоштовним харчуванням забезпечуються діти пільгових категорій, а саме:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- діти з особливими освітніми потребами;

- діти, батьки яких є учасниками бойових дій антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (на підставі посвідчення учасника бойових дій чи довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил);

- діти, батьки яких брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил та загинули (померли);

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- діти з сімей, що опинились у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку Служби у справах дітей Куликівської селищної ради.

Розмір плати за харчування дітей у закладі дошкільної освіти зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім’ях яких виховується троє і більше дітей за рахунок бюджету селищної територіальної громади.« повернутися до списку новин