Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Cвітловідбивачі (флікери), відбивають світло від фар автомобілів і цим самим допомагають бути більш помітними на дорозі

З настанням осені на вулиці починає швидко вечоріти і школярі часто повертаються додому зі школи в сутінках або, навіть, у темну пору доби. Сутінки і темний одяг роблять пішоходів та велосипедистів практично невидимими для автомобілістів та інших учасників дорожнього руху.

         Але якщо на одязі дитини є світловідбивачі (флікери), то вони відбивають світло від фар автомобілів і цим самим допомагають бути більш помітними на дорозі. У результаті, водії можуть завчасно побачити вас на дорозі та уникнути зіткнення.

Як правильно носити світловідбивачі?
Брелоки прикріплюють на портфелі або сумки.
Браслети або нарукавні пов'язки можна одягнути не лише на руку, а й на ногу або на сумку. Крім цього, їх краще чіпляти з обох боків.
Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.
Світловідбиваючі нашивки, термосмужки і наклейки можна розміщувати на спині, грудях, на кишенях або нижче пояса. Це зробить зимовий одяг не лише теплим та зручним, а й безпечним.

Кому вони необхідні?
Насамперед світловідбивачі потрібні дітям і підліткам, велосипедистам і бігунам, пішоходам, які вимушені пересуватися неосвітленими або погано освітленими вулицями і дорогами. Якщо узагальнити, то світловідбивачі потрібні усім, а особливо тим, хто швидко рухається, погано бачить, неуважний, часто перебуває на узбіччі або неосвітлених ділянках дороги.

На що варто звернути увагу при купівлі світловідбивачів?
Справжні світловідбивачі не бувають червоного, синього, зеленого або інших кольорів. Їхня ефективність сумнівна. Обирайте світловідбивачі лише білого або жовтого кольору.
Виріб має бути вологостійким, не втрачати світлоповертаючих властивостей при температурі -30°С/+50°С.« повернутися до списку новин