Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

За сприяння депутатів в їдальні Куликівської школи з’явилася сучасна лінія роздачі

Розпочинаючи процес оптимізації освітянської мережі ми ставили за мету використати зекономлені кошти на модернізацію і покращення матеріальної бази тих закладів, які залишаються і мають перспективи в майбутньому. До 2027 року має завершитися реформування середньої освіти і в перспективі  ми матимемо єдиний в громаді заклад, який даватиме повну загальну середню освіту. Сьогодні це  - Куликівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів, який за кілька років стане автономним навчальним закладом – ліцеєм.  Тому вже сьогодні основні сили і засоби громада спрямовує на осучаснення саме цього закладу.

У 2020 році тут розпочато комплексну модернізацію системи шкільного харчування. Харчоблок шкільної їдальні оснастили сучасним технологічним обладнанням. У серпні цього року було придбано 30 комплектів сучасних яскравих меблів для шкільної їдальні  та новий посуд (підноси, тарілки кількох видів, чашки, виделки та ножі).

Вивчення досвіду організації харчування в міських школах наштовхнуло керівництво громади на ідею оснастити їдальню Куликівського ЗЗСО І-ІІІ ст. сучасною роздатковою лінією. Приємно, що цей задум, як і багато інших проєктів, спрямованих на розвиток громади, і особливо - освітянської галузі, знайшов підтримку з боку наших депутатів Анатолія Гунька і Віктора Труша.   

У вересні до  селищного бюджету надійшли депутатські кошти  у сумі 110 000 тис. грн.   Це дало можливість  закупити лінію роздачі  страв, у яку  входить прилавок для готових страв, прилавок для приборів і підносів, прилавок охолоджувальний та нейтральні елементи. Також за ці кошти придбано стіл тепловий для якісного просушування посуду та додатково 130 штук підносів.

Під час осінніх канікул  в приміщенні їдальні були демонтовані старі перегородки та дерев’яна сцена. На цьому місці на підлогу та стіни була покладена плитка, тобто зроблений ремонт частини залу їдальні, де і розмістилася лінія роздачі.

Модернізоване обладнання дало можливість розширити та урізноманітнити шкільне меню, раціонально та ефективно розподілити робочий час працівників харчоблоку, що вкрай важливо сьогодні. Адже цьогоріч, у зв’язку із закриттям трьох шкіл, кількість учнів в Куликівській зросла. Число бажаючих харчуватися також збільшилося. Нова лінія дає можливість одночасно подавати велику кількість теплих страв. До того ж роздаткова лінія - це не лише на порядок вища організація шкільного харчування, а й хороший виховний елемент. Учні із задоволенням користуються новацією. Це виховує самостійність і організованість у дітей. Їм дуже подобається можливість самостійно взяти на піднос страви, які виглядають естетично в керамічних біленьких тарілках та чашках, і пообідати за новими зручними столами.  Сьогодні їдальня центральної школи дійсно виглядає сучасно, естетично та привабливо.

Дуже добре, коли прагнення громади розвиватися знаходить дієву підтримку депутатів на всіх рівнях. Це безумовно дає позитивний результат. Щиро вдячні Анатолію Григоровичу та Віктору Владиславовичу за розуміння і підтримку! Сподіваємося, що і надалі працюватимемо єдиною командою задля розвитку нашої громади!

       Ми зібрали відгуки про організацію харчування з новою роздатковою лінією від учнів та вчителів школи. Пропонуємо для ознайомлення!

Відгуки  учнів

3 кл.

«Все подобається. Особливо, що ми беремо страву самі. Мені подобається самій отримувати страви, можна сісти, де подобається. А ще дуже класні різнокольорові розноси».

4 кл.

«Мені дуже подобається у їдальні, бо ми самі себе обслуговуємо, там смачно готують. Я б хотіла змінити горохове пюре на гречневу кашу. У їдальні тепер є і вилки, і ножі. Там усі дуже привітні».

«Я хотіла, щоб давали частіше сік і кожний ранок макарони із сиром та курячою котлетою, але без салату».

«Мені подобається лінія роздачі тим, що не потрібно сидіти і чекати поки принесуть страви. Сам взяв і все».

«Мені подобається їдальня тим, що можна швидко поїсти».

«Дуже подобається харчування. Я б хотіла брати страви на вибір».

5 кл.

«Дуже подобається самообслуговування. Дуже смачна і корисна їжа. Особливо подобаються відбивна, котлета та омлет. Хочемо ще кашу із сухофруктами. Не подобається горохове пюре».

«У їдальні відчуваю себе комфортно. Персонал привітний».

«Ми б дали нашій їдальні не 100% , а 1000%.Вражають сучасні меблі, особливо різнокольорові стільці».

6 кл.

«Зміни в їдальні мені дуже сподобалися. Все смачне, найбільше люблю макарони. Я дуже задоволена тим, що в їдальні самообслуговування».

«Мені подобається нове сучасне обладнання. Усе чисте, охайне. Їжа смачна, щодня салати.»

«Мені подобається самому брати порції. Страви смачні, але я не люблю горохове пюре».

8 кл.

«Нове обладнання (столи та стільці) мені дуже подобаються. Воно красиве, яскраве, сучасне, але шкода, що сідає лише 4 чоловіки. Також покращилось меню».

«Мені подобаються як підноси, так і лінія роздачі. Із блюд теж подобаються всі, крім горохового пюре».

 

11 кл.

«Лінія роздачі дуже подобається, набагато швидше подаються порції. Меблі комфортні та естетично виглядають. Минулорічне меню подобалося більше.»

Відгуки учителів

Вихователь групи продовженого дня

«Особисто мені так подобається більше. Менше часу затрачається на організацію харчування( набагато менше,ніж коли ми накривали самі + діти постійно під контролем), в учнів виробляються навички самостійності в самообслуговуванні. Меблі і харчування якісні!»

3 кл.

«Лінія роздачі – це супер. Швидко проходить роздача сніданківу та обідів. Ми не запізнюємося на урок. Учителі не ходять з підносами по залу.»

4 кл.

«На мою думку , роздаткова лінія пришвидшила процес роздачі і харчування. Це дуже добре. Діти з задоволення біжать до їдальні відчувають себе дорослими і стають відповідальними».

«Мені подобається сучасний новий вигляд  їдальні,  а також лінія роздачі, яка  вчить дітей самообслуговуванню та пришвидшила процес роздачі їжі».

«Завдяки роздатковій лінії здобувачі освіти стали більш організовані. Під час харчування дотримуються хороших манерн. Поведінка в їдальні покращилася.З кожним днем все вправніше учні користуються  столовими приборами, включаючи виделкі і ножі. Процес роздачі їжі став набагато швидше і ефективніше. Ми привчаємо.дітей до самостійності і це чудово».

5 кл.

«Їдальня закладу – комфортний простір не лише для працівників, а й для учнів. Вражає сучасним обладнанням. Їжа повноцінна, безпечна та якісна.»

9 кл.

«Здорове харчування неможливе без сучасного обладнання. Нам пощастило, адже харчоблок оновився. Ще більшого комфорту додали нові меблі (столи та стільці). Запущена лінія роздачі їжі. Дітям це подобається.»« повернутися до списку новин