Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Ще раз про безпеку на дорозі!

У зв’язку зі зменшенням світлового дня та несприятливих погодних умов (дощ, туман) восени та взимку школярі, які відвідують шкільні гуртки, заняття в позашкільних закладах, групу продовженого дня, часто повертаються  додому в сутінках або й у темну пору доби. Саме тому, варто ще раз нагадати дітям про безпечну поведінку на дорозі, а також про важливість використання флікерів - світлоповертаючих елементів.

Флікери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають побачити пішохода в нічний час. Світло, що падає на флікер, відбивається у тому напрямку, звідки воно падає. Тому, навіть у тому випадку, коли людина рухається й повертається відносно джерела світла, флікер буде завжди видний (Вікіпедія)

При їзді автотранспортом з увімкненим ближнім світлом відстань видимості пішохода становить від 15 до 35 метрів (в залежності від кольору одягу), а якщо на одягу людини є світловідбивний елемент, то ця відстань збільшується до 130–140 метрів. Якщо ж водій їде в машині з увімкненим дальнім світлом, він може побачити флікер навіть з відстані до 400 метрів.

Розмістити флікер бажано на видимій частині рюкзака, куртки, на рукаві або джинсах, і навіть на взутті.

І головне, пам’ятайте: від цього залежить безпека ваших дітей на дорозі!

 « повернутися до списку новин