Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

9 травня Куликівська громада відзначала День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди 74-ї річниці перемоги у Другій світовій війні у селищі, біля Обеліску Слави відбувся мітинг-реквієм.

З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу наших дідів, прадідів неможливо.

Традиційно урочистою ходою від площі селища до Обеліску Слави пройшлися керівники, представники трудових колективів, громадських організацій, воїни АТО, учні і вчителі Куликівської школи та жителі селища. Нажаль хода відбулася без участі ветеранів, які за станом здоров’я не змогли бути присутніми на святкових заходах.

З теплими словами подяки до ветеранів, яких з кожним роком стає все менше, звернулися перший заступник голови Куликівської районної державної адміністрації Петро Єрко, голова Куликівської селищної ради Наталія Халімон. Керівники від імені Куликівщини висловили вдячність за мужність і ратний подвиг ветеранам Другої світової війни, учасникам партизанського руху, трудівникам тилу та тим, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста і села.

Відмітили, що подвиг українського солдата і в ті буремні роки, і в сьогоднішні дні російської агресії важко переоцінити, кращі наші сини і доньки боронили і боронять рідну землю.

9 травня – свято Перемоги - назавжди залишиться в історії нашого народу символом героїчного минулого, величі духу і мужності людей, які пройшли вогняними шляхами жорстокої війни. Ми схиляємося в доземному поклоні перед ветеранами, які пронесли через  усі лихоліття любов до Батьківщини і бажання бачити її незалежною та квітучою. Ті давні уроки історії вчать нас цінувати безхмарне небо  і усмішку дитини, щасливу родину і єдину Україну.

Особливо гостро ми відчуваємо потребу в єднанні, примиренні у складні часи відстоювання права на незалежність, які вимагають взаєморозуміння, довіри і великої самовідданості.

Слова вдячності за мужність та ратний подвиг ветеранам Другої світової війни від нинішнього покоління українських воїнів виголосив на мітингу військовий комісар Куликівського районного військового комісаріату Тарас Богдаренко.

Вітання від народного депутата України Валерія Давиденка на адресу ветеранів війни та жителів Куликівщини зачитала помічник-консультант депутата Любов Наумець.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів та померлих ветеранів Другої світової війни, загиблих на сході України героїв.

Далеку і страшну війну очима нинішніх дітей показали учні школи. Додали особливої атмосфери заходу віршовані та музичні номери у виконанні учнів, вокального ансамблю «Вербена» та солісток Центру культури, дозвілля і творчості.

Завершився мітинг під супровід Державного Гімну України.

Після урочистостей біля Обеліску Слави, учасники заходу колоною рушили до селищного кладовища, де поклали квіти до Братської могили та могил ветеранів Другої світової війни.

Керівники також поклали квіти до пам’ятного знаку на Алеї Миру, тим самим продемонстрували прагнення українців жити у мирній і незалежній державі.

8-9 травня урочисті заходи присвячені Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дню пам’яті та примирення в усіх селах Куликівської об’єднаної територіальної громади.

Напередодні, 7-8 травня Куликівська селищна рада привітала всіх ветеранів-фронтовиків, яких у громаді залишилось в живих 12, з Днем перемоги, відвідавши оселю кожного. Всі ветерани вже в поважному віці, однак попри все були у гарному настрої і візиту були раді. Гості побажали ветеранам міцного здоров’я, подякували за мужність і самовідданість, вручили квіти та подарункові набори.« повернутися до списку новин