Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Супервізія у закладах освіти громади

02-03 грудня  2021 року відбулася супервізія вчителів початкової школи у закладах освіти громади.

Супервізія – це новий інструмент професійної підтримки та професійного розвитку педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи.

У будь-якій професійній сфері кожен фахівець має розуміти власні проблеми і вміти працювати над ними, а також мати можливість звертатися за професійною підтримкою до своїх колег.

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 18.10.2019 №1313 «Деякі питання організації та проведення супервізії», та листа обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського 12.11.2021№ 21/01-12/830 «Про організацію супервізії для педагогічних працівників початкової освіти у 2021 році» 02-03 грудня 2021 року супервізором Травкіною Людмилою Петрівною було проведено індивідуальні зустрічі з учителями початкових класів усіх закладів освіти нашої громади.

Для повного сприйняття будь-якого процесу необхідна присутність, участь іншого професіонала, який не зробить за вас, а лише вміло скоригує той чи інший вид діяльності і допоможе прийняти важливе рішення, особливо у час освітніх змін. В іншому випадку ми потрапляємо у замкнуте коло власних проблем, думок і почуттів, що може призвести до нервового зриву, спірних питань у колективі.

Людмила Петрівна наголосила, що яким би професійним не був вчитель, він – насамперед людина, і йому ніколи не завадить допомога та професійна підтримка.

Стосунки супервізора і педагогів, яким надавалися такі послуги, базувалися на партнерському підході, спільному плануванні, самооцінці і спостереженні за практикою вчителя. Супервізор відвідала уроки, поспілкувалася з дітьми, вчителями.

Учителі початкових класів щиро вдячні Людмилі Петрівні за висококваліфіковану допомогу, безвідмовність у спільному вирішенні будь-яких проблем, які виникають в освітньому процесі, та за злагоджену співпрацю.

Наступний етап супервізії - онлайн зустрічі 14 – 15 грудня, на яких педагоги разом із супервізором підведуть підсумки спостережень за практичною діяльністю та окреслять цілі свого професійного розвитку.« повернутися до списку новин