Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Про реагування на надзвичайні ситуації

З метою забезпечення безпечних умов для учасників освітнього процесу, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та у зв’язку зі збільшенням анонімних завідомо неправдивих повідомлень терористичного характеру про замінування установ та закладів освіти, Управління Служби безпеки України в Чернігівській області розробило рекомендації.

Актуальним є питання взаємодії з правоохоронними органами для забезпечення своєчасного отримання інформації в інтересах досудового розслідування кримінального провадження:

збереження та передача правоохоронцями електронного файлу повідомлення про замінування (включно з технічною частиною електронного листа);

встановлення визначників телефонних номерів на стаціонарних телефонних апаратах, номери яких розміщені в ЗМІ як контактні, а також передбачення функції запису розмови.

Аналіз анонімних повідомлень, проведений правоохоронними органами, дає підстави стверджувати про можливу причетність до їх замовлення здобувачів освіти, які таким чином намагаються тимчасово припинити навчальний процес або вчиняють протиправні дії з хуліганських мотивів та підвищення свого авторитету серед однолітків, розуміючи неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності. Виявлення керівниками та працівниками таких здобувачів освіти за окремими ознаками (прихована відеозйомка  на мобільний телефон процесу евакуації, вихваляння перед однокласниками про причетність до замінування, в тому числі його «передбачення» тощо) та надання відповідної інформації правоохоронцям надасть можливість уникнути повторних замінувань.

Одночасно, необхідно провести роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти, а саме розглянути статті 258, 259 та 22 Кримінального кодексу України, наголосити на невідворотності покарання, в тому числі значним штрафом батькам у випадку неможливості притягнення до відповідальності неповнолітнього. Група ризику – діти віком від 12 до 17 років, переважно чоловічої статі, гравці в онлайн-ігри («Vime World», «Warface», «Minecraft», «Counter Strike»).

Методичні рекомендації передбачають:

послідовність дій при виявленні підозрілого предмету, визначення його приналежності до вибухонебезпечних;

послідовність дій при захопленні в заручники;

перелік дій при отриманні повідомлення про замінування.
« повернутися до списку новин