Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Презентація книги Олександри Атрощенко «Родосвіт»

28 травня в комунальному закладі «Центрі культури, дозвілля і творчості» Куликівської селищної ради відбулася урочиста презентація книги Олександри Атрощенко «Родосвіт».

Олександра Атрощенко наша землячка, відома поетеса, людина з багатогранним талантом, учасниця літературно-мистецької світлиці «Стежина».

Протягом життя Олександра Атрощенко написала чимало. У її надбанні більше 20 саморобних збірок власних творів. Частина її поезії ввійшла до трьох збірок літературно-мистецької світлиці «Стежина» та четвертої, яка вже надрукована і невдовзі побачить світ. Твори Олександри Іванівни неодноразово друкувалися на шпальтах районних, обласних та всеукраїнських періодичних видань.

Видання «Родосвіт» побачило світ за сприяння та підтримки депутата Чернігівської обласної ради, голови СФГ «Колос» Віктора Труша,  який є  постійним меценатом місцевого книговидавництва.

З привітальними словами з нагоди виходу видання у світ звернулись до авторки книги Куликівський селищний голова, голова Спілки краєзнавців Наталія Халімон, помічник-консультант депутата Чернігівської обласної ради Віктора Труша Наталія Коновалова, заступник голови Куликівської селищної ради Володимир Повозник, начальник Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради Світлана Масльонка, директор комунального закладу «Куликівська публічна бібліотека» Інна Янголь.

У важливий для Олександри Іванівни день прийшли її підтримати та привітати колеги по перу, учасники літературно-мистецької світлиці «Стежина» Олександра Митькевич та Олена Шимко,  які також  прочитали уривки з творів, що увійшли до збірки.

Окремої уваги у виданні заслуговують ілюстрації вже іменитого художника Михайла Малетича та ще зовсім юної Олександри Трушю.

Книга «Родосвіт» - довгоочікуване видання, дуже вдале поєднання прагнень та бажань яскравої багатогранної творчої особистості. У збірку ввійшли казки, легенди та балади.

У фантастично-казкових творах відомі образи давньоукраїнської міфології та вигадані персонажі вдало переплітаються з елементами сучасного світосприйняття. У поетичному забарвленні постають перед читачем давні знання про істинну суть світу, що дійшла до нас у давніх Відах – священних книгах оргіян-українців древніх часів. Сама назва збірки свідчить про глибоку сутність її змісту, адже Родосвіт – це знання, як використовувати силу Рода. А ще це безцінна збірка легенд нашого рідного Куликівського краю.

Із книги Олександри Атрощенко до нас промовляє душа українського народу, душа наших предків. Надзвичайно цікавою, таємничою і водночас трагічною постає перед нами історія рідного краю, що тісно переплітається із сьогоденням. Із творів видно, як Олександра Іванівна любить рідний край, свою землю, цікавиться національними звичаями і традиціями, душею вболіває за кращу долю України, людей, які живуть на цій на землі.

В ході презентації книги лунали чудові пісні у виконанні солісток Центру культури, дозвілля і творчості. 

Завершилась презентація автограф-сесією.  Усі бажаючі мали можливість придбати книгу. За бажанням мецената Віктора Труша кошти від продажу книги надійдуть до спеціального фонду підтримки місцевого книговидання, який депутат запропонував створити у громаді.« повернутися до списку новин