Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Стартувала благодійна акція НБУ «Смілива гривня»

Національний банк України ініціював проведення благодійної акції "Смілива гривня". Протягом трьох місяців, з 01 серпня по 31 жовтня 2022 року, по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних сил України.

Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд таких монет на суму 5,09 млрд грн. Значна  кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5 % від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3 % від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

Пункти збору монет відкриті в усіх відділеннях Ощадбанку та ПУМБу. Банки отримують монети від населення та перераховують ці благодійні внески на спецрахунок Національного банку України на підтримку Збройних Сил України. Мета проведення акції – зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу, адже  навіть найменша пожертва є важливою для наближення нашої перемоги у боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України. Крім того, ця акція підтримає патріотичний дух українців та поширить культуру благодійності, особливо серед дітей та молоді.

Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції зазначені на сайті «Смілива гривня».

Довідково

Цікаво, що 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

СЛАВА УКРАЇНІ!« повернутися до списку новин