Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад та підтвердження цьому.

Цьогоріч  свято Дня вишиванки припадає на 19 травня.

Історія української вишивки сягає часів скіфів, які проживали на території України ще до нашої ери. Якщо взяти часи Київської Русі, то згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

Крізь віки та багато випробовувань проніс наш народ любов до вишиванки та зберіг і передав особливі традиції її створення. Кожен регіон України має свої унікальні орнаменти на одязі та побутових речах.

З 2006 року на Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки і з роками традиція стала популярною не лише по всій території України, а далеко за її межами.

День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

У попередні роки в Куликівській громаді проводились святкові заходи, виставки, флешмоби та фотосесії. На жаль, у воєнний час не доцільно влаштовувати масові заходи. Та кожен з нас, хто знаходиться у відносній безпеці і має можливість, може вдягнути вишиванку для підтримання духу українців.

Сьогодні вишиванка має особливе значення, і одягнена сорочка 19 травня стане символом незламності українського духу.« повернутися до списку новин