Комунальний заклад «Салтиково-Дівицький сільський будинок культури» Куликівської селищної ради в 2021 році відзначив своє 50-ти річчя від дня заснуван
Осередком культури в кожному селі громади є будинки культури.
Салтиково-Дівицький СБК є комунальним закладом Куликівської селищної ради, діяльність якого спрямована на формування нового культурно-мистецького середовища та створення умов для масового сімейного та індивідуального розвитку творчих здібностей, спілкування, відпочинку, розваг, відновлення духовних сил на основі вивчення культурних запитів та інтересів різних категорій населення.
В будинку культури проводяться святкові та урочисті концерти, присвячені державним святам та суспільно-важливим подіям; різноманітні конкурсні програми; вечори відпочинку для молоді. Що до збереження народних традицій, відображення українських звичаїв, обрядів проводяться театралізовані свята, ігрові та розважальні програми.
Комунальний заклад «Салтиково-Дівицький сільський будинок культури» Куликівської селищної ради в 2021 році відзначив своє 50-ти річчя від дня заснування.
Будівництво будинку культури було розпочато у 1964 році, а здано в експлуатацію лише у 1971 році.
Раніше приміщення будинку культури знаходилось в парку, у приміщенні Червоної школи.
Директорами, вже сучасного будинку культури, в минулому були Дмитрук Микола Сергійович, який був після війни першим завклубом, Селюк (Батицька) Ганна Миколаївна з 1969 по 1985 роки, Деркач Катерина Михайлівна, яка працювала з 1985 по 1997 роки. З 1997 року і по сьогодні директором будинку культури є Дмитрук Ольга Михайлівна.
Ніщо так не звеселяє душу, ніщо так не піднімає настрій, як пісня.
На базі будинку культури існував відомий на всю Чернігівщину вокально-інструментальний ВІА «Голуба Десна» першим керівником якого був Федорок Анатолій Григорович, далі керував Приходько Віктор Данилович. З 1979 року по 1985 рік керівником був Швидун Володимир Борисович. Учасниками ВІА були Здор В’ячеслав, Зелко Микола, Бут Микола, Горох Віктор, Попруга Микола, Швидун Олександр, брати Кулініч Володимир та Сергій, солістка Галина Янголь. Виконували українські та інші пісні. Ансамбль проіснував до 1990 року.
Велика заслуга завідуючої будинком культури Селюк Ганни Миколаївни, яка була вимоглива, старанна в роботі й мудра, як професіонал. У неї все було на своїх місцях.
Діяв драматичний гурток, був прекрасний хор, задушевно співали брати Микола та Віктор Приходьки. Акомпонували на баяні Галина Порфирівна Меньшикова й Людмила Іванівна Товстуха.
Не менш відомим жіночий квартет «Молодички», який неодноразово виступав по всій Чернігівській області та в Білорусії та драматичний гурток, яким керувала Бабак Олександра Яківна. Славився великий хор, яким керував Домашенко Леонід Іванович.
Функціонують клубні формування. Колективи беруть активну участь у місцевих, обласних, всеукраїнських конкурсах, де займають призові місця.
Будинок культури організовує та забезпечує проведення заходів відповідно до основних напрямків роботи, передбачених перспективним планом на рік.
У закладі функціонує 10 клубних формувань, в них задіяні 107 учасників:
- Фольклорний колектив «Тещі-свекрухи»;
- Дитячий фольклорний ансамбль;
- Жіночий вокальний ансамбль «Дівичаночка»;
- Дитячий вокальний ансамбль;
- Театральний гурток дорослий;
- Дитячий гурток театральний;
- Гурток художнього читання;
- Хореографічний кружок;
- Дитячий хореографічний гурток;
- Любительське об’єднання «Чарівна голка».
Життя Будинку культури – це постійний пошук нових форм роботи, цікавих засобів втілення задуманого, намагання залучити до участі в колективах все нових і нових учасників.