Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Колегія від 24.12.2021

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

засідання Колегії Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

 

24 грудня 2021 року                              КЗ «Центр культури, дозвілля і

                                                                  творчості» Куликівської селищної

                                                                  ради

                                                                                               Початок о 10:00

 

 

1. Виконання плану роботи Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради за 2021 рік та затвердження плану роботи на 2022 рік.

 

Доповідач:

ОРСАГОШ Оксана

- заступник начальника Управління – начальник відділу освіти Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради.

 

2. Інформація про стан забезпечення фінансуванням закладів, які знаходяться в оперативному управлінні Управління ОКТСМС.

 

Доповідач:

ГЛУШАК Ірина

- головний бухгалтер централізованої бухгалтерії Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради.

 

 

3. Про виконання платних послуг закладами культури.

 

Доповідач:

АНДРУШКО Марина

- заступник начальника Управління – начальник відділу культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради.

 

 

4. Про попередження дитячого травматизму під час зимових канікул, дотримання правил безпеки під час новорічних та різдвяних свят.

 

Доповідач:

БАБАК Оксана

- інженер з охорони праці групи централізованого господарського обслуговування Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради.

 

 

Начальник                                                                Світлана МАСЛЬОНКА

 

ПРОТОКОЛ № 4

засідання Колегії

Управління освіти, культури, туризму, сімї, молоді та спорту

Куликівської селищної ради

 

24 грудня 2021 року                                                                  смт Куликівка

 

Засідання Колегії проводила Світлана МАСЛЬОНКА – начальник Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради, голова Колегії.

 

Присутні члени Колегії:

Марина АНДРУШКО, Оксана ОРСАГОШ, Наталія МЕДВІДЬ, Павло БУГАЙ, Ірина ГАРБУЗ, Алла ВИНИЧЕНКО, Олена ДОРОХОВА, Олександр ЗЕЛЕНСЬКИЙ, Валентина КЛИМЕНКО, Микола ЛІТУШКО, Галина ПОВЖИК, Юрій ПОВЖИК, Світлана ПРИХОДЬКО, Ольга ПУСТОВІТ, Алла САВЧЕНКО, Валентина ТИМОШЕНКО, Юлія ТРОЙНО, Інна ЯНГОЛЬ.

 

У роботі Колегії взяла участь селищний голова Юлія ПОСТЕРНАК.

 

Запрошені:

директори закладів загальної середньої освіти, директори закладів дошкільної та позашкільної освіти, директори закладів культури Куликівської селищної ради (список додається).

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Виконання плану роботи Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради за 2021 рік та затвердження плану роботи на 2022 рік.

2. Інформація про стан забезпечення фінансуванням закладів, які знаходяться в оперативному управлінні Управління ОКТСМС.

3. Про виконання платних послуг закладами культури.

4. Про попередження дитячого травматизму під час зимових канікул, дотримання правил безпеки під час новорічних та різдвяних свят.

 

1.1. СЛУХАЛИ:

Оксану ОРСАГОШ, заступника начальника Управління – начальника відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

 

Відбулося обговорення по даному питанню.

Оксана ОРСАГОШ звернула увагу керівників закладів загальної середньої  освіти на тому, що з 01 січня 2022 року за харчування дітей початкової ланки закладів освіти також потрібно буде вносити батьківську плату. У відсотковому відношенні це становитиме 50% на 50%. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в спеціальних та інклюзивних класах, дітей з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дітей із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах заплановано забезпечити одноразовим  гарячим харчуванням за рахунок коштів селищного бюджету.

Для уникнення непорозумінь щодо батьківської плати за харчування, керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно провести конструктивну роз’яснювальну роботу з даного питання із батьками учнів.

Олександр ЗЕЛЕНСЬКИЙ, в.о. директора КОЗ «Куликівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Куликівської селищної ради, звернувся з питанням щодо можливості за заявою одного з батьків учнів дозволити дитині, яка перебуває в групі продовженого дня харчуватися один раз, а не триразово.

Оксана ОРСАГОШ, заступник начальника Управління – начальник відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради, дала роз’яснення, що така можливість наразі не передбачена.

Оксана ОРСАГОШ, зауважила про те, що одним із основних факторів впливу на здоров’я дітей є повноцінне і раціональне харчування, а у новому  шкільному меню, передбачена ще й наявність великої кількості фруктів та овочів за порівняно невелику ціну.

Юлія ПОСТЕРНАК, селищний голова, також долучилася до обговорення даного питання. Юлія Олександрівна зауважила, що у сільській місцевості доплату за харчування дітей беруть на себе керівники сільгосппідприємств. Звичайно питання плати батьками за харчування є дуже важливим, проте в деяких громадах нашої області доплати за харчування з бюджету взагалі відсутні.

Миколу ЛІТУШКА, директора Салтиково-Дівицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради, а також батьків учнів цікавить питання, чому у сільських школах при одноразовому харчуванні дозволено використовувати лише курятину, адже яловичина також відноситься до дієтичного м’яса.

Оксана ОРСАГОШ, надала роз’яснення, дане питання є широко обговорюваним і не лише у нашій громаді. Дане питання неодноразово піднімалося на нарадах з представниками Держпродспоживслужби, оскільки дані норми прописано законодавчо, то можливості внести зміни протягом січня- червня самостійно не є можливим, оскільки проведено тендерні закупівлі. Є сподівання, що у зв’язку з неодноразовим зверненнями по даному питанню, затверджені норми харчування у закладах освіти та можливі зміни будуть розглядатися законодавчо.

Юлія ПОСТЕРНАК, Куликівський селищний голова, запропонувала представникам Управління ОКТСМС, звернутися до селищної ради з листом – проханням щодо поліпшення та урізноманітнення меню, зокрема м’ясного, у закладах освіти. Дане звернення надасть можливість депутатам селищної ради звернутися з запитом до міністерства, можливо навіть долучити інші громади для вирішення даного питання.

Світлана МАСЛЬОНКА підбила підсумки обговорення та наголосила на тому, що керівникам потрібно взяти інформацію до відома.

 

1. ВИРІШИЛИ:

Взяти дану інформацію до відома.

 

2. СЛУХАЛИ:

Ірину ГЛУШАК, головного бухгалтера централізованої бухгалтерії Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

 

Світлана МАСЛЬОНКА, начальник Управління наголосила на тому що з січня 2022 року для розрахунку утримання навчального закладу братимуться до уваги такі показники, як загальна площа приміщення, використання закладом освіти тепло- та енергоносіїв, нарахування заробітної плати всьому персоналу.

 

Відбулося обговорення.

Миколу ЛІТУШКА, директора Салтиково-Дівицького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради, зацікавило питання, чому у більшості закладів культури громади відсутні видатки на опалення?

Світлана МАСЛЬОНКА роз’яснила, що заклади культури громади опалюються частково. У частині закладів культури громади встановлено буржуйки, паливні матеріали заготовляються працівниками таких закладів самостійно за підтримки старост і працівників із благоюстрою. Для решти закладів культури проведено закупівлю палетів для обігріву приміщень.

 

Світлана МАСЛЬОНКА підбила підсумки обговорення.

 

2. ВИРІШИЛИ:

Взяти дану інформацію до відома.

 

3. СЛУХАЛИ:

Марину АНДРУШКО, заступника начальника Управління – начальника відділу культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

 

Відбулося обговорення по даному питанню.

Світлана ПРИХОДЬКО, директор Центру культури, дозвілля та творчості Куликівської селищної ради зауважила, що законодавство про культуру передбачає не лише отримання платних послуг закладами культури, і на її думку незрозумілим є обговорення даного питання першочергово.

Марина АНДРУШКО пояснила, що питання виконання плану платних послуг є одним з складових роботи закладів культури. Ризики недоотримання платних послуг закладами культури, які пов’язані з карантинними обмеженнями стосувалися усіх закладів культури громади, проте керівники та персонал деяких клубних закладів виконав 100% запланований план роботи.

Світлана ПРИХОДЬКО, зауважила, що працівниками Центру культури, дозвілля та творчості було проведено деякі концерти та заходи для населення безкоштовно, і керівництво громади та Управління про це б мало знати.

Світлана Петрівна зауважила, що питання про роботу закладів культури будуть розглянуті на засіданні Колегії у першому кварталі 2022 року більш широко, а сьогодні питання про виконання платних послуг на засіданні Колегії розглядається з метою аналізу та конструктивного діалогу для досягнення поставлених завдань та можливостей виконання прийнятих планів.

Світлана МАСЛЬОНКА запропонувала керівникам культури обговорити питання щодо можливості пониження платних послуг на нарадах працівників закладів культури.

Катерина ЛАПТІЙ, директор комунального закладу «Орлівський сільський бундинок культури» Куликівської селищної ради, зазначила, що у закладах культури, де відсутній художній керівник, а є лише директор і в закладах культури з художніми керівниками навантаження однакове, тому можливо потрібно переглянути принципи виконання платних послуг окремими закладами культури.

Світлана МАСЛЬОНКА підбила підсумки обговорення.

 

3. ВИРІШИЛИ:

3.1. Доручити Наталії МЕДВІДЬ, врахувавши всі зауваження та пропозиції членів Колегії спільно з відповідальними виконавцям, доопрацювати та узгодити проєкт наказу начальника Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради та в установлені терміни подати його на затвердження.

3.2. Розглянути питання щодо врегулювання виконання платних послуг закладами культури на нарадах Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради.

 

4. СЛУХАЛИ:

Оксану БАБАК, інженера з охорони праці групи централізованого господарського обслуговування Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

 

Відбулося обговорення.

Микола ЛІТУШКО, директор Салтико-Дівицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів, уточнив чи позаплановий інструктаж потрібно провести лише з педагогічними працівниками, чи з усіма працівниками закладу?

Оксана БАБАК пояснила, що позаплановий інструктаж проводиться з усіма працівниками установи.

 

Світлана МАСЛЬОНКА підбила підсумки обговорення.

 

 

4. ВИРІШИЛИ:

Взяти дану інформацію до відома.

 

Світлана МАСЛЬОНКА, начальник Управління підбила підсумки обговорення запланованих питань на засіданні Колегії і винесла питання на голосування:

За – 19 членів Колегії;

Проти – 0;

Утримались – 0 членів Колегії.

 

(Довідкові матеріали та накази, начальника Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради, додаються)

 

 

 

Голова Колегії                                                             Світлана МАСЛЬОНКА

 

 

 

Секретар Колегії                                                         Наталія МЕДВІДЬ