Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Колегія від 14.08.2020

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

засідання Колегії Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

 

14 серпня 2020 року                       Глядацька зала комунального закладу

«Центр культури, дозвілля і творчості» Куликівської селищної ради

                                                                                               Початок о 9:00

 

1. Про особливості організації дистанційного навчання в закладах освіти та нових форм роботи в закладах культури під час карантину.

 

Доповідач:

ОРСАГОШ

Оксана Валеріївна

- заступник начальника Управління – начальник відділу освіти Управління

Співдоповідач:

 

АНДРУШКО

Марина Сергіївна

- заступник начальника Управління – начальник відділу культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Управління.

Виступають:

 

БАШТА

Алла Миколаївна

- завідувач методично-сервісного центру Управління;

ПОВЖИК

Юрій Васильович

- директор Горбівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради;

ШЕМЕНДЮК

Любов Борисівна

- директор Дроздівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Куликівської селищної ради;

ПУСТОВІТ

Ольга Петрівна

- директор комунального закладу «Куликівська мистецька школа» Куликівської селищної ради.

 

2. Про підсумки організації гурткової роботи та охоплення школярів позашкільною освітою у 2019-2020 навчальному році.

 

Доповідач:

ГУЗ

Ірина Анатоліївна

- головний спеціаліст відділу освіти Управління

 

Виступають:

БУГАЙ

Павло Віталійович

- директор Куликівської дитячо-юнацької спортивної школи Куликівської селищної ради;

 

ДОРОХОВА

Олена Василівна

- директор Центру позашкільної освіти Куликівської селищної ради;

 

ДЕМИДЕНКО

Ольга Миколаївна

- директор Вересоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради.

 

 

Начальник                                                              Світлана МАСЛЬОНКА

 

ПРОТОКОЛ № 1

засідання Колегії

Управління освіти, культури, туризму, сімї, молоді та спорту

Куликівської селищної ради

 

14 серпня 2020  року                                                         смт Куликівка

 

Засідання Колегії проводила С. МАСЛЬОНКА – начальник Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради.

 

Присутні члени Колегії:

М. АНДРУШКО, А. БАШТА, П. БУГАЙ, І. ГАРБУЗ, О. ДЕМИДЕНКО, О. ДОРОХОВА, В. КЛИМЕНКО, М. ЛІТУШКО, О. ОРСАГОШ, Г. ПОВЖИК, Ю. ПОВЖИК, С. ПРИХОДЬКО, О. ПУСТОВІТ, А. САВЧЕНКО, В. ТИМОШЕНКО, О. ТРУШ, Р. ШИЛО, І. ЯНГОЛЬ.

 

Запрошені:

Заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти (список додається).

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про особливості організації дистанційного навчання в закладах освіти та нових форм роботи в закладах культури під час карантину.

2. Про підсумки організації гурткової роботи та охоплення школярів позашкільною освітою у 2019-2020 навчальному році.

1. СЛУХАЛИ:

1.1. ОРСАГОШ Оксану, заступника начальника Управління – начальник відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

1.2. АНДРУШКО Марину, заступника начальника Управління – начальника відділу культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

ЛІТУШКО Микола директор С-Дівицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради, поставив запитання: Чи можливо буде розвести інтернет по робочих місцях вчителів, тому що у закладі є лише одна точка доступу?

О. ОРСАГОШ зауважила, що потрібно проаналізувати цінову пропозицію та врахувати якість роздачі інтернету по всьому закладі і                                                                 можливо встановити Wifi-роутер.

МАСЛЬОНКА Світлана, начальник Управління поставила питання: Як проводилась робота з педагогами, які мають недостатню медіа грамотність?

О. ОРСАГОШ відповіла, що в цьому навчальному році планується провести спільно з Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського підвищення кваліфікації серед вчителів, які потребують допомоги у використанні новітніх засобів зв’язку зі здобувачами освіти через інтернет додатки.

МАСЛЬОНКА Світлана, поставила питання: Яким способом, коли і за який час організується навчання серед працівників культури, які мають недостатній рівень володіння інтернет ресурсами?

М. АНДРУШКО, відповіла: Що найближчим часом буде проведено навчання серед працівників, на сьогодні проводиться підготовка до організації такого навчання.

1. ВИСТУПИЛИ:

БАШТА Алла, завідувач методично-сервісного центру Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

ПОВЖИК Юрій, директор Горбівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

ШЕМЕНДЮК Любов, директор Дроздівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

ПУСТОВІТ Ольга, директор комунального закладу «Куликівська мистецька школа» Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

МАСЛЬОНКА Світлана поставила питання до виступаючої БАШТИ Алли: Чи була відома ситуація про те який заклад загальної середньої освіти використовує способи онлайн-навчання, стан сайтів закладів освіти?

А. БАШТА відповіла, що до працівників методично-сервісного центру директори не звертались про допомогу у створенні сайтів. Що стосується груп, які були створенні вчителями у вайбер додатках методистами їх не можливо знайти , адже це закриті групи. Якщо у вчителів виникали проблеми з організацією дистанційно навчання, то методистами надавалась допомога у разі звернення до них.

МАСЛЬОНКА Світлана поставила питання: Чи долучались методисти до вайбер чатів створенних вчителями?

А. БАШТИ відповіла, що така робота не проводилась методистами протягом дистанційного навчання.

ОРСАГОШ Оксана поставила питання до  виступаючого ПОВЖИКА Юрія, директора Виблівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів:Чи потрібне додаткове навчання вчителів щодо організації онлайн-навчання?

Ю. ПОВЖИК відповів, що при організації онлайн-навчання в Горбівському ЗЗСО справлялися за допомогою вчителя інформатики КИРИК Інни та методиста ШЕМЕНДЮК Тетяни. Також зауважив, що при організації дистанційного навчання педагогічним працівникам, учням і батькам було зручніше користуватися додатком Вайбер, а ніж сайтом закладу.

 

МАСЛЬОНКА Світлана, начальник Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради зауважила, що директорам та заступникам слід звернути увагу на роботу своїх сайтів та їхнє наповнення, вдосконалити, покращити та налагоджувати роботу з дистанційного навчання через сайти.

 

Підбила підсумки обговорення С. МАСЛЬОНКА, начальник Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради та наголосила, що керівникам закладів освіти спільно з відділом освіти Управління та методично-сервісним центром Управління провести навчання педагогічних працівників з питань методики організації освітнього процесу із застосування технологій дистанційного навчання.

 

1. ВИРІШИЛИ:

Доручити О. ОРСАГОШ, заступнику начальника Управління – начальнику відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради та М, АНДРУШКО, заступнику начальника Управління – начальнику відділу культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради, врахувавши всі зауваження та пропозиції директорів закладів загальної середньої освіти та членів колегії, доопрацювати та узгодити наказ за підсумками колегії «Про особливості організації дистанційного навчання в закладах освіти та нових форм роботи в закладах культури під час карантину» і подати його на затвердження.

 

2. СЛУХАЛИ:

ГУЗ Ірину, головного спеціаліста відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради (текст доповіді додається до протоколу).

МАСЛЬОНКА Світлана, начальник Управління поставила питання: Чи був відсоток, що свідчить про належне виконання гурткової роботи? Як вели дистанційну роботу 36 шкільних гуртків?

І. ГУЗ відповіла: У плані роботи відділу освіти Управління не було заплановано проведення аналізу гурткової роботи, тому наразі дати чіткої і точної інформації не можна, але здобутки, які досягли діти під час карантину свідчать, що робота проводилась на належному рівні, про це також можна побачити у групах мережі Фейсбук.

 

2. ВИСТУПИЛИ:

 

БУГАЙ Павло, директор Куликівської дитячо-юнацької спортивної школи Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

ДОРОХОВА Олена, директор Центру позашкільної освіти Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

ДЕМИДЕНКО Ольга, директор Вересоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради (текст виступу додається до протоколу).

МАСЛЬОНКА Світлана, начальник Управління поставила запитання до П. БУГАЯ: Як позиціонувала себе ДЮСШ під час карантину та як налагоджували зв'язок з вихованцями тренери?

П. БУГАЙ відповів, що під час карантину тренери-викладачі, які працюють за сумісництвом були відправленні на простій, а ті що працюють на постійному місці роботи налагодили зв'язок з вихованцями через соціальні мережі Інстаграм викладаючи у визначений час всім вихованцям відео-урок, за яким можна було навчатись у прямому ефірі та продивитись у записі. Також налагоджували зв'язок через додаток Вайбер надаючи консультації та підтримку вихованцям.

Підбила підсумки обговорення С. МАСЛЬОНКА, начальник Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради звернувшись до директорів закладів освіти Куликівської селищної ради з проханням переглянути підхід до ведення гурткової роботи в умовах карантину та забезпечити належний контроль за систематичною роботою мережі гуртків закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти.

 

2. ВИРІШИЛИ:

Доручити І. ГУЗ, головному спеціалісту відділу освіти Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради, спільно з відповідальними виконавцям доопрацювати та узгодити проект наказу начальника Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради та в установлені терміни подати його на затвердження.

 

(Довідкові матеріали та накази, начальника Управління ОКТСМС Куликівської селищної ради, додаються)

 

 

Начальник                                                                           Світлана МАСЛЬОНКА