Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ МАЖУГА

Народився 13 квітня 1931 року в м Київ. Радянський і український актор театру і кіно, педагог. Народний артист Української РСР (1971). Народний артист СРСР (1981). Дійсний член Академії мистецтв України (2002).

Батько був інженером-мелиоратором. Мати викладала російську мову і літературу в молодших класах школи. Корінний киянин, народився в лікарні, де нині розташовується лікарня «Охматдит».

Дитячі роки Юрія Миколайовича пройшли в селі Жуківка Куликівського району. З дитинства він писав вірші й оповідання. У шкільні роки займався в самодіяльності, ходив в театральний гурток. Після закінчення школи подав документи відразу в два вузи - на філологічний факультет університету і до театрального інституту.

Однак іспити в інститут були раніше, ніж в університет. І його зарахували. "Я зрозумів, що не варто грати з долею, і рішення про вступ було прийнято", - говорив Юрій Мажуга. У 1953 році закінчив акторський факультет КДІТМ імені І.К. Карпенко-Карого. За розподілом повинен був відправлятися в театр міста Ізмаїл. Але сталося так, що його дипломний спектакль дивився Костянтин Павлович Хохлов - художній керівник Театру імені Лесі Українки. Хохлов запросив Мажугу в свій театр. З 1953 року - актор Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки. З 1975 року - педагог КДІТМ імені І.К. Карпенко-Карого та Київській естрадної студії.

Широкому глядачеві відомий за своїми роботами в кіно. Зніматися почав з 1955 року, дебютувавши у фільмі «Вогнище безсмертя». У наступному році знявся в ролі Василя Мороза в картині «Коли співають солов'ї». Популярність і впізнаваність акторові принесли ролі міліціонера Михайла Санько в історичній драмі «Народжена революцією» і Семена Феофановича Бесараба у військовому фільмі про українських партизанів часів Другої світової війни «Підпільний обком діє». Також варто відзначити роботи актора в стрічках «Дивна жінка» (Степан Кузьмич), «Житіє святих сестер» (Мардарий), «Трест, який лопнув» (Білл Хамбл), «Миргород та його мешканці» (Іван Никифорович), «Канкан в англійському парку »(Іван Качур),« Штормове попередження »(Іван Харитонович Турчак),« Уроки в кінці весни »(Львівський),« Яри »(Клим Степанович Догановскій). У 2000-і актор з'явився на екрані в картинах «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Лялька», «Здрастуйте Вам!». У 2000-і знімався мало, як говорив Юрій Мажуга, він перш за все театральний актор: "Хоча весь час мені надсилають якісь сценарії, але я суто театральний актор. Навіть коли знімався, не дуже полюбляв кінематограф. Мене дратували поїздки, очікування зйомок. Інша справа - прийти на спектакль на сьому годину, де все передбачувано, без несподіванок ".

Більш докладніше про Юрія Мажугу можете дізнатися в нашій бібліотеці, ознайомившись з матеріалами папки-теки «Знай наших».