Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

Храм Іоанна Богослова в селі Авдіївка

Будівництво сучасного храму розпочалось у 1989 році на новому місці, за грошові пожертви мешканців та кошти колективного господарства, головою якого був на той час Лукашенко В.В.

Попередній храм було зруйновано, а в нього приміщенні зараз знаходиться сільський будинок культури. Була пропозиція повернути його віруючим. Та реальнішим виявилося збудувати новий храм, а ніж новий кульосвітній заклад. Вже більш ніж за рік на пагорбі, з якого відкривається краєвид на Десну й придеснянські луки, виріс Храм Божий. Істинно красивий, до того ж один з найбільших в громаді, хоч і село зовсім не велике.

09 жовтня 1992 року відбулося відкриття храму. Тож в цей день великий новоспоруджений храм не міг вмістити авдіївців та їх гостей з Куликівки та сіл району.

Спочатку відбувся акафіст в честь святого Іоанна Богослова, в честь якого споруджено храм. Потім пройшло освячення престолу у вівтарі, іконостасу, всього церковного приміщення всередині, а також знадвору. Затим пройшла Божественна літургія – урочисте богослужіння в новому храмі. Закінчилось торжество хресним ходом навколо храму.

Дуже гарне враження справляють не лише архітектура цієї трикупольної споруди, а і її чудове внутрішнє убрансво, красиві ікони, як нові, так і древні, збережені людьми від всяких лихих часів.

Посилання на Ґугл-мапу:

Авдіївка

https://maps.app.goo.gl/fLnCYmZCNNgHKmHV6