Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

КЛУНКО Іван Митрофанович

Народився 10 квітня 1941 року на Ічнянщині в селіАндріївка. Закінчив Андріївську семирічку та Дорогінську середню школу. Навчався у Московському заочному народному університеті мистецтв (факультет малюнка та живопису), Ніжинському та Полтавському педагогічних інститутах. За професією – вчитель історії та суспільствознавства. З 1970 року проживав на Куликівщині.

Працював учителем, директором школи, заввідділу райкому Компартії України, в 1986-2004 роках – головним спеціалістом відділу освіти.

22 червня 2010 року Іван Клунко, місцевий поет і письменник, член обласної літературної студії, отримав листа від журналу «Дніпро», у якому повідомлялося про надання особистої сторінки в інтернеті на сайті Клубу Поезії (www.poetryclub.com.ua) літстудії при районній бібліотеці. Фактично студія існувала лише на папері, формальним керівником числився Іван КЛУНКО. Проводилися поодинокі зустрічі з певними місцевими поетами, і це вважалося діяльністю студії. Відтак, отримавши листа, керівник відчув відповідальність і вирішив разом з бібліотекаремчитального залу Людмилою ХОРОШОК терміново зібрати живе засідання літераторів. На перше засідання, яке відбулося у липні цього ж року, зійшлися декілька відомих літераторів Куликівки, а також кілька учнів школи, які тільки спробували себе у написанні творів. Серед дорослих були присутні Людмила БОГДАНОВА, Олександра АТРОЩЕНКО, Надія СЕДЕНЬ, Ольга ПРАВДИВЕЦЬ та Микола БОГОМАЗ з Дроздівки. У числі дітей прийшли ГРИНЧЕНКО Дмитро, Надія БУШКО, Аліна БЛИЗНЮК та Галина ЗАБУЛА. Це було перше і останнє засідання, на якому зібрались діти. Надалі світлиця працювала виключно у дорослому форматі. Керівником «Стежини» було залишено Івана Митрофановича.

Відтак літературно-мистецька світлиця «Стежина» під керівництвом Івана Митрофановича пропрацювала до початку 2015 року. За цей час було надруковано дві колективні збірки студії «Первоцвіт» та «Коли слово чарує». Твори стежинівців успішно публікувались у пресі районного обласного та всеукраїнського рівнів. В особистому доробку Івана КЛУНКАсамодрук «Сила Любові» та книга «Любов у спадок». За увесь час, коли Іван Митрофанович очолював світлицю, його незміно поважали та цінували колеги по перу: за толерантність, доброту та неоціненний внесок у творче життя Куликівщини.

21 червня 2016 року догоріла свіча життя нашого дорогого поета.

В Куликівській центральній бібліотеці оформлений тематичний куточок, де представлені книги про життя і творчість поета.