Управління освіти, культури, туризму, сім'ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради

75 років від дня народження Кучинського Миколи Вікторовича

15 січня 1947 року в селі Дрімайлівка народився Кучинський Микола Вікторович, доцент філологічних наук інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, який зробив великий внесок у розвиток української мови.

У 1962 році закінчив Дрімайлівську школу. Був частим гостем своєї рідної школи і є автором шкільного гімну, який і дотепер лунає у її стінах.

Після успішного захисту в 1990 році дисертації на здобуття наукового ступеня філологічних наук Микола Вікторович працює в Інституті педагогіки й психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Доцент, керує інститутською літературною студією «Гроно», випускники якої видали свої перші поетичні та прозові збірки творів, а з 2007 року - доцент кафедри українознавства Національного авіаційного університету.

Науковий потенціал Миколи Вікторовича – це185 публікацій, серед них статті у фахових журналах «Дивослово», «Пам'ять століть», «Початкове навчання».

Член редколегії історико-літературного журналу ВАК «Пам'ять століть» до 2003 року включно.

Для вчителів початкової школи підготував і видав у співавторстві: «Уроки читання в букварний період» (1999 рік), «Сучасна прописна українська графіка» (2004 рік); для середньої школи «Українська мова», збірник переказів з творчими завданнями (2003 рік); для вищої школи «Курс лекцій з «Основ каліграфії» (зміст навчання, уміння і навички).

До думки філолога дослухалася і українська діаспора за межами України. Так його рецензія на підручник для гімназії Словаччини була надрукована в журналі «Дукля». Він є співавтором двотомного видання підручника для вузів «Історія української літератури ХІХ ст.(70-90 роки)», що вийшла у видавництві «Вища школа» у 2003році.

Микола Вікторович також був членом Науково-методичної комісії з педагогіки і психології, експерт, рецензент близько 150 підручників, посібників, зошитів з письма і розвитку мовлення, рекомендовані на гриф Міністерства освіти і науки України, а ще заступником голови комісії з сучасної графіки.

Наукова робота доцента Кучинського М.В. представлена досить широко планово: праці з української мови та літератури, журналістики та методики української мови та літератури, історії.

04 вересня 2018 року він передчасно, залишивши на робочому столі підготовлені нові праці до видання, відійшов у вічність...

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ про нього житиме вічно!